ASTROLOGIA

prognozy długoterminowe

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Motto: Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, to wtedy prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

2018-01-01 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Horoskop na rok 2018. Prognoza na rok 2018. Trendy i cykle z perspektywy astrologicznej. Tematy roku 2018.

10 spraw, których w 2018 w żadnym przypadku zaniedbać Państwo nie powinniście                               
1. Płacenie trybutu rzeczywistości
(Saturn w Koziorożcu)

2. Rozstanie się z własnością, która rabuje Państwu wolność
(Uran w Byku)

3. Życzenie sobie czegoś zakazanego
(Jowisz w Skorpionie)

4. Wchodzenie w siebie wtedy, gdy właśnie wychodzicie Państwo z siebie
(Mars retrogradujący)

5. Nie pozostawanie dłużnym niczego
(Pluton w Koziorożcu)

6. Chronienie tajemnic, które są dla Państwa korzystne
(Jowisz trygon Neptun)

7. Dokonanie cudu
(Neptun w Rybach)

8. Badanie siebie i przy tym odkrycie dobra
(Jowisz sekstyl Pluton)

9. Zdawanie sobie sprawy z tego, co jest Państwa piętą ahillesową
(Chiron w Baranie)

10. Bycie jeszcze lepszym człowiekiem
(Jowisz w Strzelcu)
 

PAŃSTWA ZDANIEM...

Rok 2018 oferuje Państwu dłuższe okresy na poddanie refleksji tego, czym są Państwa osobiste zainteresowania. Wykorzystajcie Państwo okazję, aby rozpoznać, co Państwu rzeczywiście leży na sercu. Gdybyście zaś Państwo mieli teraz coś ważnego do powiedzenia, postarajcie się Państwo znaleźć odpowiednią do tego publiczność. Centralne pytanie przy wszystkim, co Państwu w tym roku wpadnie w uszy, brzmi: co obchodzi to mnie? Preferujcie Państwo słuchanie tego, co dla Państwa faktycznie ma znaczenie. To zaś, co Państwa nie zachwyca z miejsca, możecie Państwo ufnie [beztrosko] zapomnieć. Potrzebujecie Państwo mieć głowę wolną oraz oraz idee zapalne. Nie zatrzymujcie się Państwo przy sprawach pobocznych i odfiltrowujcie dla siebie wiadomości [przesłania] decydujące [zwrotnicowe]. W Państwa opiniach nie powinno zabraknąć kreatywnych pomysłów. Dawajcie Państwo znać, co Państwu leży na sercu (Merkury retrogradujący w trzech znakach ognistych: Baranie, Lwie i Strzelcu).

PODDAĆ się? – NIE MA TAKIEJ OPCJI

Było już od dawna do przewidzenia, że dojdzie do pogorszenia i będzie ostro [konflikt zaostrza się - sytuacja krystalizje się jako "twardo na twardo"]. Zatem to nie jest przypadek, że wiosną 2018 trzeba się będzie uporać z cięciami. Przełomy i kryzysy domagają się trybutu i to nie tylko w gospodarczym i społecznym, lecz także w osobistym życiu i przeżywaniu. Nastawcie się Państwo na zaciśnięcie swojego paska ciaśniej. W niektórych obszarach oznacza to być może nawet zaciśnięcie zębów i przetrzymanie. Zbadajcie [zgłębcie] Państwo, na ile jesteście obciążalni i z którymi cięciami będziecie w stanie uporać się najlepiej. To, co jest wymagane, to Państwa zdolność do wytrzymania – i to właśnie wtedy, gdy jest ważnym [obowiązuje] zabezpieczanie podstaw Państwa egzystencji. W niektórych obszarach jest konieczny także Państwa duch bojowy, zwłaszcza wtedy, gdyby ktoś wszedł z Państwem w spór o Państwa rewir i gdyby kwestionowane były Państwa stany posiadania. Ufnie [śmiało] stawiajcie Państwo opór i przegryzajcie się Państwo [przebijajcie się], nawet gdyby potrzebne były do tego wielkie wysiłki (w Koziorożcu Mars w koniunkcji z Saturnem, a następnie z Plutonem).

SZTUKI CZARODZIEJSKIE

Jak wiadomo, cuda się czasem zdarzają, ale w tym roku mogą się wręcz mnożyć i to w sposób bliski magii. Aby brać udział w grze, obok silnie rozwiniętej i widocznej pra-ufności, potrzebujecie Państwo także daru rozpoznawania dobra w rzekomym źle. Nawet te rzeczy, które Państwu najpierw jawią się jako przerażające, mogą się rozwinąć dla Państwa korzyści. Jednak nie przywierajcie Państwo do błędnych wyobrażeń o tym, co "faktycznie" byłoby dobre, a co złe. Tym, co teraz się spełnia, są przede wszystkim życzenia leżące głęboko w ukryciu. A zatem uważajcie Państwo, abyście nie obwieszczali, że bóg ma Państwauchronić przed czymś, czego [z drugiej strony, z głębi] Państwo byście jednak chętnie chcieli. Niektórzy zostaną teraz ukarani za to, że nie panują nad swoimi tęsknotami [pragnieniami]. Aby to było nam oszczędzone, korzystnym będzie na pewno podstawowe zorientowanie duchowe. Módlcie się Państwo jednak tylko do takich bogów, którzy rzeczywiście zasłużyli na Państwa zaufanie. Tego jednak, którzy to są, nie wie oczywiście poza Państwem nikt (ze Skorpiona Jowisz trygon do Neptuna w Rybach).

WOLNOŚĆ od POSIADANIA

„To, co masz, kiedyś będzie miało ciebie“ – to rozpoznanie być może wydaje się Państwu znane. Czy wobec takich doświadczeń, nie byłoby warto życzyć sobie wolności od posiadania? Być może stanie się to szybciej, niż uważacie Państwo za możliwe, nawet jeżeli nie całkiem dobrowolnie. To, że niektóre rzeczy jakby uderzeniowo tracą albo zyskują na wartości, staje się w roku 2018 coraz bardziej zauważalne we wszystkich obszarach życia. Nie ma już gwarancji na stabilność, również pojęcie własności zmienia się nagle. Ściśle biorąc, wszystko, co Państwo nazywacie swoim własnym, jest tylko użyczone. Jak wiemy, ostatnia koszula nie ma kieszeni. Sharing & leasing, dzielenie i pożyczanie [użyczanie] należą do przyszłości. Pozwólcie Państwo sobie na niespodziankę, jakie to nowe formy używania [smakowania] są dla Państwa możliwe, gdy Państwo już rzeczy nie "posiadacie", lecz po prostu, przez jakiś czas, całkiem na luzie, z nimi jesteście, a następnie się z nimi znowu rozstajecie. Powiedzcie Państwo „cześć“ i twórzcie Państwo miejsce na nowe – oczywiście tylko na sposób użyczenia (Uran w Byku).

reasume: WDARCIE się RZECZYWISTOŚCI

Powyżej opisane tendencje można określić lapidarnie jako wdarcie się rzeczywistości nie tylko przed przed oczy, ale wszędzie do życia. W taki sposób, jak gdy atmosferę wypełnia pewien nowy, ostry rodzaj powietrza. Charakteryzuje to nie tylko przełom roku i styczeń, ale cały rok 2018.

W roku 2018 nie da się w żaden sposób wyminąć twardości życia oraz związanych z tym faktów i realności. Niektóre rzeczy stają się teraz nie do zaprzeczenia konkretne, więc nikt nie wysmyknie się od gruntownego zajęcia się nimi. W efekcie końcowym może się to okazać zbawienne i dostarczyć Państwa egzystencji stabilny fundament. I może to być niewygodne - co zależy od tego, jak bardzo zamknęliście się Państwo na niektóre rzeczywistości.

Oczekuje więc skoncentrowanie się na istotnym, a zwłaszcza tam, gdzie konieczność [brak] jest największa. W niektórych obszarach zderzycie się Państwo ze swoimi granicami [ograniczeniami], a zatem nie będziecie Państwo musieli długo szukać, gdzie Państwa zaangażowanie jest wymagane. Okażcie się Państwo odpowiedzialni i nie pozostańcie nikomu nic winni (Saturn w Koziorożcu).

KRÓLOWANIE i PANOWANIE

Nie tylko domy królewskie tego świata oczekuje w roku 2018 zmiana na tronie. Być może rezydujecie Państwo na tronie, który należy opuścić, albo gdzieś jesteście Państwo brani pod uwagę jako następca tronu i musicie zdecydować, czy i jaki ruch wykonać. To, żeby nad czymś panować albo rządzić innymi, jest jednak w tym roku tak trudne jak rzadko kiedy. Dobrze się więc Państwo zastanówcie, czy chcecie to sprowadzić na siebie.

Publikacja tekstu prognozy za uprzejmą zgodą Markusa Jehle
http://www.astrologie-zentrum-berlin.de/index.php?menu=5&submenu=0
http://astrologia.kaluski.net/sylwetki.php?id=jehle

Zob. inne prognozy:
http://astrologia.kaluski.net/prognozy.php

na górę