ASTROLOGIA

prognozy długoterminowe

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Motto: Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, to wtedy prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

2020-03-14 Kałuski Bogusław
Prognozy na rok 2020. Część 6 - Aktualizacja 21 oraz 27.03.2020

Każdy system ma swoje elementy i zasady. Napiszę hasłowo kilka uwag astrologicznych jako rodzaj punktów, które warto uwzględniać w życiu codziennym w tych trudnych czasach. Uruchamiane są państwowe, społeczne i osobiste mechanizmy kryzysowe. To coś jakby punkty do sprawdzania, czy osobiście działa się prawidłowo.

Słońce
pozytywnie: świadomość, odwaga, zintegrowanie
negatywnie: egoizm, narcyzm
u dzieci i młodzieży: rdzeń człowieka ujawnia się powoli, wyraźniejszy jest w dopiero w dorastaniu

Trzeba pamiętać, że u dzieci i młodzieży dorośli w zasadzie muszą wspierać dojrzewające zdolności. Dzieci nie są w stanie zabierać głosu, a młodzież, mimo dobrego serca, jeszcze nie ma doświadczenia i rozsądku wynikającego z upływu lat. Trzeba więc używać odpowiednich sformułowań w rozmowach i sposobów w prowadzeniu. Czasem to będą sformułowania ostrożne a czasem wyjaśniające i decydujące. Za każdym razem godność ma być uszanowana. - Nie należy wybiegać przed dzieci dalej niż pół kroku. Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe.

Księżyc
pozytywnie: wyczucie i dbanie o bezpieczeństwo
negatywnie: lęki
u dzieci i młodzieży: ciało, dziedzictwo

Merkury
pozytywnie: myślenie, transfer wiedzy, komunikowanie się
negatywnie: cwaność, oszukiwanie
u dzieci i młodzieży: ruch, uczenie się, szkoła

Wenus
pozytywnie: harmonia, kompromisy, partnerstwo, kontakty społeczne
negatywnie: udawana układność, estetyka w sytuacjach w których to nie jest istotne
u dzieci i młodzieży: także jedzenie jest formą życia rodzinnego czy społecznego


Mars
pozytywnie: działanie z wyczuciem, przebijanie się
negatywnie: działanie bez głowy
u dzieci i młodzieży: zdobywanie przestrzeni

Ceres
pozytywnie: zadbanie o codzienność, o tzw. życie, BHP
negatywnie: patrzenie na drzewo i tracenie z oczu lasu
u dzieci i młodzieży: rytm dnia, tygodnia

Jowisz
pozytywnie: rozwój, rozmach, prawa
negatywnie: nadmierność, przesada, ekstrawagancja
u dzieci i młodzieży: edukacja z perspektywą

Saturn
pozytywnie: wyczucie czasu, ustalanie granic, dojrzałość, Reguły, odpowiedzialność
negatywnie: opóźnianie, blokady, przebrzmiałe sprawy, infantylność “dorosłych”
u dzieci i młodzieży: rozwój szkieletu życiowego

Uran
pozytywnie: wynalazczość, wolność
negatywnie: swawola, wyskok, poza standardami i poziomami
u dzieci i młodzieży: spontaniczne eksperymenty życiowe

Neptun
pozytywnie: odczuwanie całości
negatywnie: życie w mgiełce iluzji
u dzieci i młodzieży: identyfikowanie się z całością

Pluton
pozytywnie: władza nad działaniem
negatywnie: przymus
u dzieci i młodzieży: płynięcie w nurcie dorosłych

Prozerpina
pozytywnie: realizm własny, wartości
negatywnie: chciwość, sztywność
u dzieci i młodzieży: kształtowanie systemu wartości, czym skorupka za młodu nasiąknie


Niech ktoś nie sądzi, że któryś z tych punktów go nie dotyczy.

21.03.2020 

Podstawowa konstelacja w Koziorożcu składa się z Jowisza, Saturna,  Plutona i Węzła Księżycowego. O ile Słońce opisywało istotę tej konstelacji, a szybkie planety inne jej cechy, to planety wolne opisują cechy, które dynamicznie będą dotyczyć długiego okresu czasu. Jowisz to wzrost - nie tylko zbóż, ale i chwastów, także w sensie ideowym i prawnym. Saturn to koncentracja i strukturalizacja – nie tylko zwieranie szeregów, ale także pozbywanie się tego, co ktoś (kto decyduje) uważa za złom, także w sensie organizacji świata. Pluton to transformacja i regeneracja, także w sensie procesów masowych, a więc bez pytania jednostek o zgodę.

Pomyślmy o Nilu. System kanałów umożliwiał wprowadzenie wzbierających wód na przygotowane pola.
 

Współczesna sytuacja przypomina wzbieranie wód na rzece, na której nie ma kanałów nawadniających, a naturalne tereny zalewowe zostały “zagospodarowane” przez przedsiębiorczych ludzi, po udostępnieniu ich przez władze ślepe na sprawy natury. Ta rzeka przepływa przez wielkie miasto. - Komuś się to może nie podobać, ale czy może się temu przeciwstawić teraz? - Czasem tv pokazywała, jak na zalanych terenach płyną zwierzęta czy ludzie. Można tylko płynąć.

Jeszcze trudniejszym obrazem jest lawina. Śniegowa, błotna, kamienna.

Zdradzone idee oraz interesy prowadzone po trupach zwierząt i ludzi dają w końcu takie owoce.

Ale nie załamujmy rąk. Płyńmy. Dbajmy o siebie i swoje rodziny. Jesteśmy ludźmi.
 

27.03.2020

Cała ta sytuacja wymaga opisów na różne sposoby, aby przyswoić to sobie umysłowo i być w stanie stosować w praktyce.
Każde stellum to zwielokrotnienie sił, a więc działanie człowieka nie pojedynczego lecz brygady pracowników czy oddziału żołnierzy. Działanie to może być mądrze skoordynowane celowo lub chaotyczne.

Obecność w tej konstelacji Saturna powoduje, że on wzmacnia ją, a ona jego. Czynnik czasu oraz solidności nabiera kardynalnego znaczenia. Z tego względu wszystko powinno być przewidująco przemyślane i wykonane odpowiednio wcześniej oraz z zapasem na przeciążenia. Wobec wielu elementów gry, trzeba się liczyć z zakłóceniami, ale że tym razem to nie jest wycieczka autostopem, więc konsekwencje mogą być życiowo groźne, a przynajmniej bardzo uciążliwe. Spaźniających się i opornych mogą czekać blokady, straty, przymusy i kary.

Jowisz podobnie: i wzmacnia całą konstelację i sam jest przez nią wzmacniany. Jowisz już sam z siebie skłonny jest do przesady i ekstrawagancji, więc trzeba bardzo uważać, aby z głupoty nie szarżować na nieznanych terenach. A że Jowisz symbolizuje także sprawy światopoglądowe i prawne, to może dochodzić do przerostów systemu praw oraz do nowych lekcji religijnych.

Pluton często działa w ukryciu i ujawnia się po skumulowaniu energii. Tym razem, przez towarzystwo Jowisza i Saturna, jego działanie jest dużo bardziej jawne. Tak jak to bywa u dyktatorów, którzy przestają dbać o fasadę demokracji.

Włączenie osi Węzłów Księżycowych informuje, że można się spodziewać wydarzeń losowych czy splotu okoliczności, w których przekraczana jest jakaś masa krytyczna i wyhamowanie nie jest możliwe.

Stellum ma charakterystykę Marsa, a więc ma naturalną skłonność do działania. To stellum robi kwadraturę do Prozerpina – a więc Pluton ją robi oraz każda inna planeta osobno, ale patrząc w dużych perspektywach, jest to konstalacja składająca się teraz z wolniejszej Prozerpiny,  kwadraturowanej przez trochę szybsze, aktywne i potężne stellum. Ono stawia pod znakiem zapytania naturę rzeczy i ich wartość. - Względnie dotąd ustabilizowany, żywy system wartości każdego człowieka, społeczeństwa i państwa ulega koniecznej dziejowo korekcie.

W czasach PRL sterowanej przez sowietów, propagowano powieść "O człowieku, który się kulom nie kłaniał". Kreowano w niej na bohatera niejakiego gen. Świerczewskiego, który nie był kuloodporny, lecz po prostu ulegał wpływom Neptuna i po pijanemu nie był w stanie zwracać uwagi, skąd strzelają. -  Takich bohaterów nam nie trzeba.

Czasy są kryzysowe, więc statystycznie przeważają nieharmonijne interpretacje, ale osobiście trzeba nie tylko liczyć na szczęście, lecz także solidnie starać się. Trzeba nie tylko “zwrócić uwagę” na sprawy, co do których można się spodziewać, że zachowają swą wartość także w przyszłości, ale także na nich “skoncentrować działania”. Reszta jest tylko resztą.

Oczywistym jest to, że nie należy składać się w ofierze na ołtarzu historii, ani służyć jako mięso armatnie, siła robocza czy eksperyment społeczny. Jak to kiedyś powiedział kard. Wyszyński, nie da się uratować świata bez uratowania Polski. Ratując siebie samego i swoje rodziny zwiększamy szansę na poprawę świata.

Wobec utworzenia się tej potężnej konstelacji planet wolnych istnieje dziejowa okazja oraz konieczność zmiany świadomości. Kto tego nie zrobi, będzie wkrótce niemodny, zacofany czy poza nurtem rozwoju. A jak ktoś się uwstecznia, to przeniesie to także na swoje dzieci.

Ludzie myślący wybiegają myślą w przyszłość i solidarność (międzyludzka oraz z naturą) jest dla nich oczywistością. Inni będę się tego musieli(!) uczyć pracując jako kooperacyjne trybiki systemu gospodarczo-politycznego przez następnych dziesiątki lat. - Czy nie lepiej zrobić to, tj. zmądrzeć dobrowolnie, na ochotnika?c.d.n.

Zobacz: Prognozy na rok 2020. Część 5.
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php?id=1133

Zob. też stale aktualizowany artykuł:
Zob.:
https://www.swiatopoglad.kaluski.biz/kryzys.php?id=140
Przyczyny obecnego kryzysu finansowego i ekonomicznego. Pytania o perspektywy. - Część 5. - Właśnie o perspektywach
 

na górę