ASTROLOGIA

prognozy długoterminowe

Zobacz też do działu PROGNOZY MIESIĘCZNE

Motto: Prognoza nie jest wskazaniem, co ktoś ma zrobić, ale na co trzeba zwrócić uwagę przy własnym(!) planowaniu i działaniu. Dopiero gdy ktoś nie ma pomysłu, co robić, to wtedy prognoza może być jakby paletą pomysłów czy typów działań, za jakie warto lub należy się zabrać aby wykorzystać szanse i przeciwdziałać trudnościom.

 

2020-05-14 Kałuski Bogusław
O latach 2024 -2025 oraz o skutkach na pokolenia i setki lat

Na niebie porusza się wiele planet i w kolejnych latach tworzą konstelacje. Stosownie do ich natury można spodziewać się różnych trendów. Wobec szczególnie mocnego zgromadzenia, jest spodziewane, że trendy będą ostre i zmieniające przyszłość. Pandemia oraz pogłębienie się kryzysu gospodarczego potwierdza te prognozy i każe spodziewać się ciągu dalszego (oczywiście nie należy oczekiwać bezczynnie). Nie jest jasne, czy to będą zmiany gruntowne, a więc prowadzące do nowych form życia społecznego czy będą to pogłębienia dotychczasowych nowości. Jak znamy historię, to nic nie zanika całkowicie, a nowości potrzebują czasu – wszystko zaś ma swój koszt.

Poszczególni astrolodzy zwracają uwagę na różne konstelacje. Jedni widzą zwłaszcza ostre realia Realpolitik, a inni mają nadzieję na społeczne przemiany, wspomagane technologiami. - Nikt już nie chce, aby wróciło to, co było, ponieważ właśnie to, co było, doprowadziło do tego, co jest, czyli kolejnego kryzysu.

Jeżeli rozpatrujemy aktualne planety wolne i długie cykle, to widzimy, że:
- Istnieje gigantyczny rozmach, a z czasem bezwład poprzednich „maszynerii” i struktur, tj. 200 lat koniunkcji Jowisza z Saturnem w znakach ziemskich co 20 lat, trzymających teraźniejszość i chcących utrzymać przyszłość.
- Istnieje gigantyczne oddziaływanie obecnej dynamiki: stellum planet wolnych w Koziorożcu, która sięgnie w przyszłość.
- Wiemy też astrologicznie, że następne koniunkcje Jo i Sa przez 200 lat będą odbywać się w znakach powietrznych.

O koniunkcjach różnych planet wolnych do około 2028 już pisałem.

Austriacki Astrolog Christof Niederwieser analizuje i prognozuje sytuację, gdy w roku 2024/25 aż 5 planet wolnych zmieni znaki:

2024 T Jo do Bliźniąt i 2025 do Raka
2024 T Pl do Wodnika
2025 T os WK przejdzie do Ryb i Panny
2025 T Ne do Barana
2025 T Sa do Barana
2025 T Ur do Bliźniąt.

3 planety przejdą do znaków powietrznych, a 2 do ognistych.

Powyżej orientacyjny układ planet wolnych latem 2025. Poniżej znajdują się dokładne ingresy.

Jarek Gronert zapowiadał od dawna totalitaryzacje państw. Już od wielu lat, zwł. od Plutona w Koziorożcu, a także na teraz. Ale – wobec powyższego rozkładu w powietrzu i ogniu - nie wiemy, czy uzyska ona zdecydowanie formę matrixową (sterowanie umysłami) czy może jednak przebije się też ognistość (walka)? 

Poniżej znajdują się chronologicznie rysunki wymienionych ingresów w układzie naturalnym.

 

Powyżej: 2024 T Jo do Bliźniąt / T Jo in Bli 2024.05.26

 

Powyżej: 2024 T Pl do Wodnika / T Pl in Wo 2024.11.19

Powyżej: 2025 T os WK przejdzie do Ryb i Panny / T os WK in Ry Pa 2025.01.12

Powyżej: 2025 T Ne do Barana / T Ne in Ba 2025.03.30

Powyżej: 2025 T Sa do Barana / T Sa in Ba 2025.05.25

Powyżej: 2025 T Jo do Raka / T Jo in Ra 2025.06.09Powyżej: 2025 T Ur do Bliźniąt / T Ur in Bl 2025.07.07Christof Niederwieser rozważa wariant rozwojowy owocujący jako społecznie korzystny. Używa on określnia Katalypse 2025 i stosuje go do gospodarki i relacji społecznych.
Jego pytania: jakie wartości oraz kompetencje będą ważne w gospodarce i społeczeństwie. W jaki sposób tę przyszłość nacechują pokolenia Y i Z (1980 – 2015)?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pokolenie_X
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pokolenie_Y
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pokolenie_Z  (jak zwykle obszerniejsze są hasła w innych językach)

Jaką rolę będą miały takie klasyczne wartości jak bezpieczeństwo i posiadanie ? [Dobre pytanie, gdy podczas pandemii wszyscy są zobowiązani do izolowania się i mogą polegać tylko na swoim.]

Aktualnie w Koziorożcu T Pl silnie potencjował to, co materialne. Gdy przejdzie do Wodniku, to czy, tak jak podczas rewolucji francuskiej, spotencjonuje wolność, równość i braterstwo?

Wydaje się, że przeżył się dotychczasowy podział na lewicę i prawicę. [Chyba słusznie bo rozdawnictwo i terror stosowane są przez obie strony, a względnie umiarkowane i pożyteczne państwo opiekuńcze stało się wyjątkiem niespotykanym poza Europą Zachodnią]

Ch. Niederwieser powołuje się też na francuskiego astrologa André Barbault, który zauważył, że przy aspektach Sa / Ne na niebie dochodzi do zmiany w ideologiach lewicowych. Przewidział on upadek „komunizmu”.
https://www.astro.com/astrowiki/de/Andr%C3%A9_Barbault
https://www.astro.com/astro-databank/Barbault,_Andr%C3%A9
http://www.andrebarbault.com/


Koniunkcje T Sa kon Ne trzeba potraktować jako nowy początek idei socjalnych.

Kolejny temat powszechny to śledzenie i technologie. T Ur i T Pl na początkach znaków mogą wskazywać na niebezpieczeństwo neo-komunizmu sterowanego nowymi technologiami.

Kapitalistyczne społeczeństwo konsumpcyjne będzie się zmieniać w wirtualne społeczeństwo informacyjne [a także, przynajmniej w dużej części, w społeczeństwo wiedzy].

Christof Niederwieser uważa, że na świecie rozwój społeczny może mieć wiele ciemnych stron, ale w Europie możliwy jest autentyczny postęp społeczny.

Możliwe trendy:
- shareeconomy
- second hand (początkiem był na pocz. XXI e-bay)
- crowdfunding plattform (zbieranie pieniędzy na jakiś cel)
- pożyczanie, leasing, streaming, własność jako model wycofywany
- pomoc międzysąsiedzka, nowe formy handlu wymiennego
- liquid democracy także delegative democracy
- kryptowaluta 
- blockchain  (platformy prawne umożliwiające zawieranie umów bez notariuszy, prawników i doradców)

Ale! - w państwach totalitarnych te pożyteczne systemy mogą być użyte do śledzenia obywateli.
Jest więc prawdopodobne, że świat pozostanie różny w swych częściach.

Kolejne trendy:
- home office
- nawigowanie na więcej kierunków kariery

Christof Niederwieser spodziewa się, że od poł. lat 2020 zostanie wprowadzony dochód podstawowy. [Oczywiście w naszym świecie]. W przyszłości będzie on „automatyczny”, dla tych co nie mają pracy lub nie chcą pracować.

[W Niemczech jest już w aktualnej praktyce wypłacany "dochód podstawowy". To zasilek Harz IV – od 2003 (przedtem były inne). Trzeba wypełniać dużo formularzy i spełniać warunki, ale dla ludzi w potrzebie jest on już od dawna.
https://de.wikipedia.org/wiki/Hartz-Konzept#Hartz_IV
https://de.wikipedia.org/wiki/Arbeitslosengeld_II

Ponadto zapowiedziano (trwają uzgodnienia międzypartyjne), że od przełomu 2020/21 będzie wypłacana renta podstawowa.
https://www1.wdr.de/nachrichten/themen/coronavirus/ticker-corona-virus-nrw-100.html?time=1583229975548 ]


Niewątpliwie nadchodzi świat różnych nowych szans, więc potrzebna jest elastyczność oraz kreatywność.

Mój komentarz

Informacje ze świata intelektualnego oraz ze świata realnego są zwiastunami, na których można opierać nie tylko teoretyczne myślenie, ale także praktyczne modelowanie przyszłości. - Gdy jako dzieci wracaliśmy do domu i opowiadaliśmy rodzicom, to często stawiali pytanie: słyszałeś, czy widziałeś? - Owszem, pewnych rzeczy nie widzieliśmy, ale dzisiaj one już są - może mniej lub bardziej inne, niż się zapowiadały, ale jednak są.


Źródło (Christof Niederwieser, wykład):
Von Corona 2020 ins Jahr 2025 (Astrologie & Zukunftsforschung)
09.04.2020
https://www.youtube.com/watch?v=aZoSNqgeumg&feature=share&fbclid=IwAR2xJKisJ6HAHX4l_yrWMJMRl6jtgqRLXBQ4-jx53GKx-TGJ8lf67lJugrA


Zob. też inne prognozy długoterminowe:
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php
  

na górę