ASTROLOGIA

prognozy miesięczne

Zobacz też do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

2019-08-27 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Horoskop na wrzesień i październik 2019. Prognoza astrologiczna na wrzesień i październik 2019
Jakość czasu we wrześniu i październiku 2019. Konstelacje niebiańskie.

W nadchodzących tygodniach  obowiązuje wyciągnięcie konsekwencji z sytuacji, które doprowadzają nas do skrajności [naszych skrajności] (Saturn w ruchu prostym od 18.10.2019).

TRENDY OGÓLNE

Poszukiwanie winnych w sprawach, w których osobiście zawiedliśmy, ma teraz wysoką koniunkturę. Zrezygnowanie z tego można porównać do dokonania mistrzowskiego. Wydarzenia wczesnej jesieni pokazują nam wyraźnie, gdzie mieliśmy przesadne marzenia i oczekiwania (ze Strzelca Jowisz kwadratura do Neptuna w Rybach 21.09.2019). Ćwiczmy się w sztuce potraktowania przeżywanych zawodów jako przypadków szczęśliwych. Dokładność [detaliczne, kalkulacje robione dobrze wyostrzonym ołówkiem] oto co w tym czasie roztrzyga o naszym posuwaniu się do przodu i o naszych sukcesach.

Ratunkowe pomysły, mające na celu uniknięcie doświadczeń utraty, są w październiku w zasięgu użycia. Lecz dopóki nasze myślenie tkwi w utartych koleinach, nie ma wielu rozwiązań na widoku (ze Skorpiona Merkury opozycja do Urana w Byku 07.10.2019). Wraz z potęgą zrywania z przyzwyczajeniami czyni się to narastająco opłacalnym.

SPIRITS - DUCHY CZASU a SIŁA NASZEGO DUCHA

Uleganie pokusom może nas teraz obdarzyć rajem na Ziemi. Jednak niektóre ponęty mogą nas doprowadzić do zepsucia. Gdy Lilith opuszcza swój raj albo gdy Ondyna odchodzi [ondyny, Undine, żeńskie duchy wody mitologii nordyckiej zamieszkujące rzeki i jeziora; nasze rusałki], to zwykle rzadko przychodzi coś dobrego w ich miejsce. To są przede wszystkim nasze wypchnięte potrzeby, dla których teraz nie ma stop [hamulca] (w Rybach Neptun koniunkcja Lilith 01.10.2019). Stosowanie naszej wolnej woli stanowi teraz duże wyzwanie. Będziemy skonfrontowani z pytaniami mającymi związek z Losem, których przyczyny [korzenie] sięgają daleko w przeszłość. Może nawet tak być, że będziemy się czuć zmuszeni, stawać w sprawach, których nie zawinilismy osobiście.

CO DO ZROBIENIA JEST

Bez pilności [staranności] nie ma co myśleć o wynagrodzeniu [nagrodzie]. W pierwszych dniach września będziemy musieli od siebie sporo wymagać, aby dojść do wykorzystywalnych rezultatów. Wszystko musi bez zakłóceń [zgrzytów] funkcjonować, bo inaczej nie spłynie na nas na wieniec laurowy (stellum w Pannie: Słońce, Merkury, Wenus i Mars). Róbmy się używalni i ćwiczmy się w domowej dyscyplinie budżetowej. Z racji rozsądkowych na rozrzutności w tym czasie nie możemy sobie pozwolić. Nasze działanie jest określane przez walkę pragmatyzmu z idealizmem. Roztrzygające pytanie brzmi: na ile cel uświęca stosowane przez nas środki? Gdzie zdradzamy swoje idały i mamy na oku tylko nasze interesy, grożą nam niepowodzenia.

Podchodzić możliwie dyplomatycznie, ale bez odstawiania ekwilibrystyki jak przy tańcu między leżącymi na podłodze jajkami – to otworzy nam w październiku nowe opcje działania (Mars w Wadze od 04.10.2019). Szybciej dojdziemy do celu, gdy podamy dłoń innym i zrobimy wspólną rzecz.

KOMUNIKACJA

Z dyplomatyczną zręcznością oraz gotowością do kompromisów dadzą się we wrześniu rozwiązać nawet skomplikowane sprawy (Merkury koniunkcja Wenus 13.09.2019 i przejście do Wagi 14.09.2019). Brzmienie nadaje muzyce charakter a ton głosu zdradza, jakie nastawienie ma mówiący. To, na czyją melodię zagramy, roztrzygnijmy najlepiej wspólnie. Zawieranie kompromisów fair dotyka bolesnych miejsc (z Wagi Mars i Wenus opozycja do Chirona w Baranie 16/17.09.2019). Dodawanie naszym współ-ludziom [tym, z którymi żyjemy] odwagi, aby działali we własnym interesie, może się także dla nas okazać korzystnym.

Coś z tego, co tej jesieni dotrze do naszych uszu, być może trafi w nas jak cios [kogoś szlag trafia]. Faeirness i sprawiedliwość są teraz najwyższym przykazaniem i zwłaszcza w stosunkach międzyludzkich chodzi szczególnie o to, aby być dyplomatycznym i każdą naszą wypowiedź [odezwanie się, wyrażenie] położyć na wadze złotnika. A zatem nie gadajmy lekkomyślnie, lecz zamiast tego pomyślmy poważnie i uzewnętrzniajmy nasze opinie i punkty widzenia dobrze przemyślawszy.


OCHOTA, PRZYJEMNOŚĆ i MIŁOŚĆ

Paradoksalna ochota na frustracje może nas w związkach pobudzić do najwyższych dokonań (z Wagi Mars kwadratura do osi Węzłów Księżycowych [Koziorożec - Rak] oraz do Saturna w Koziorożcu 21.10.2019). To wymaga i bez tego dużych wysiłków, aby dojść swego [przeprowadzić swoja wolę] wbrew skałom przeszłości. Nawet gdy nie jesteśmy przeciwni czarowi uwodzenia, musimy się liczyć z oporem. Kusić i odrzucać, tak również w aspekcie erotycznym brzmi teraz motto, aby pozostać przy chorągwi. Ścieżka między dominowaniem i poddaństwem jest szczególnie wąska (ze Skorpiona Wenus trygon do Neptuna i Lilith w Rybach 21/24.10.2019). Narzuca się ekscytujące pytanie: jakie warunki ustalają nasze parterskie działania i pożądania?


NOWIE i PEŁNIE we WRZEŚNIU i PAŹDZIERNIKU 2019

Powyżej pełnia w Rybach 14.09.2019, dokładna wcześnie  rano. – Diabeł tkwi w szczegółach. Aby go stamtąd przegnać, potrzebujemy rozsądku i ufności w bogu.Powyżej nów w Wadze 28.09.2019, dokładny wieczorem. – W punkcie sprawiedliwość wybija teraz godzina prawdy. Jeżeli teraz zaczyna się wielkie drżenie, to musimy nasze życie zmienić.

Powyżej pełnia w Baranie 13.10.2019, dokładna o godz. 23.06. – Waluta, którą płacimy za błędne kompromisy nazywa się: depresja. Nasz zdrowy egoizm poddajmy udowodnieniu [wykażmy go].

Powyżej nów w Skorpionie 28.10.2019, dokładny o godz. 04.38. – „Puścić“ znaczy uwolnić, a nie „pozwolić upaść“.
 

[Zobacz interpretację geopolityczną tego nowiu:
Wyjątkowość Nowiu w Warszawie i Szanghaju - 28.10.2019
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php?id=1121]

Zob. też inne prognozy :
https://astrologia.kaluski.net/prognozy.php

Rysunki horoskopów pochodzą z programu Bogdana Krusińskiego - zob.  program astrologiczny URANIA  http://www.astrologia.pl/urania.html

na górę