ASTROLOGIA

prognozy miesięczne

Zobacz też do działu PROGNOZY DŁUGOTERMINOWE.

1999-01-01 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Prognoza. Jakość czasu w styczniu i lutym 1999

Rzut okiem na rok 1999

Głównym tematem pierwszej połowy 1999 r. będzie w dalszym ciągu kwadratura Saturn / Neptun. W drugiej połowie roku temat ten zostanie zastąpiony przez kwadraturę Saturn / Uran. Ta kwadratura będzie odgrywać wielka rolę przy całkowitym zaćmieniu Słońca w dniu 11. 09.1999, które będzie widoczne także w Niemczech. Jako główny temat zostanie ono wyczerpująco omówione w wydaniu 4 / 99. Retrogradacyjny cykl Marsa (zobacz artykuły Erin Sullivan w tym i następnym wydaniu) na początku 1999 r. będzie właśnie pomostem między kwadraturami Saturn / Neptun i Saturn / Uran.

Ważnymi zmianami w nadchodzacych miesiącach są: przejście Chirona do Strzelca (7 stycznia), Jowisza do Barana (13 lutego) i Saturna do Byka (1 marca). Neptun już 28 listopada 1998 r. bezpowrotnie przeszedł do Wodnika, gdzie w dalszym ciągu znajduje się Uran. Pluton w ciągu 1999 r będzie przesuwał się w Strzelcu między 9 a 11 1/2 st.

[...]

To, co zdarzy się w dniach między 12 a 14 stycznia, może na początku czerwca ponownie być powodem do gwałtownych konfliktów i rozpraw. W połowie stycznia Mars przemierza ten odcinek Zodiaku (23 - 25 st. Wagi), w którym, na końcu swego cyklu retrogradacji, w czerwcu, ponownie będzie stacjonarny. Jest więc wskazanym, konflikty z miejsca wyjaśniać, aby się z nimi później znowu nie zmagać.

Nowe rany - nowi uzdrowiciele

Wraz z przejściem Chirona do Strzelca 7 stycznia staną się widoczne nowe rany i jednocześnie powstanie zapotrzebowanie na nowe formy uzdrawiania. Chiron jednak w okolicach lata wróci ponownie do Skorpiona na 4 miesiące, tak więc owoce jego pobytu w Strzelcu pokażą się pewnie dopiero późną jesienią 1999 r.

Podczas pobytu Chirona w Strzelcu piętą Achillesowa okażą się te braki poczucia sensu i perspektyw, które owocują bólem i cierpieniem, i które mogą pozostać nawet ranami nieuleczalnymi. Globalny kryzys poczucia sensu i wiary, które ma związek w pobytem Plutona w Strzelcu, podczas tranzytu Chirona przez ten znak bardziej boleśnie niż dotychczas wkroczy do świadomości. Kto nie ma nic, z czego może czerpać wiarę, pewność i perspektywy, ten na darmo będzie czekał na Fenixa, który się w znaku Strzelca, z popiołu do swego lotu wnieść powinien. Kto jednak stara się nadać sens swemu bytowi, ten może wiele przyczynić się do uzdrowienia tej Planety, czy to w rzeczach dużych czy w małych.

Nowy zryw

Tam, gdzie szuka się nadziei i pewności, Jowisz nie może być daleko. Wraz z jego przejściem do Barana 13 lutego szczęście będzie sprzyjać wszystkim, którzy mają odwagę i wykazują inicjatywę. Kto się wtedy na coś porwie i będzie aktywny, ten może tylko wygrać. Komu zaś dodatkowo udałoby się, podczas sekstulu Jowisza i Neptuna 27 lutego, wprowadzić w grę swe fantazje i wizje, tego właściwie nic więcej zatrzymać nie może, zwłaszcza, że miesiąc później dojdzie do trygonu Jowisz / Pluton. Nawet jeżeli Jowisz wiele obiecuje, a mało dotrzymuje, to i tak opłaca się wykorzystać siłę impulsu znaku Barana dla rozpoczęcia nowych projektów. Gdy Saturn bezpowrotnie przejdzie 1 marca do Byka, szybko okaże się, co będzie nagrodzone i co się opłaca, a co nie. Kto przychodzi za późno, tego, jak wiemy, życie samo każe. Nie jest to sprawa prosta, gdy Saturn w Byku odda się w niewolę ponownego odkrycia powolności, a Jowisz w Baranie zacznie wybiegać do przodu wielkimi skokami. Chwała więc temu, kto będzie umiał znaleźć złoty srodek.

Nowe idee

Kto na podstawie dotychczasowych rozważań ma wrażenie, że pilnie powinien wpaść na jakiś nowy pomysł, aby poradzić sobie z opisywanymi tematami i wyzwaniami, ten powinien sobie na to zarezerwowac pierwszy tydzień lutego.

Wprawdzie 1 lutego, podczas kwadratury Mars / Neptun, każda forma dzikiego akcjonizmu może wprowadzać jedynie jeszcze więcej zamieszania, ale wraz z koniunkcją Słońce / Uran 2 lutego, koniunkcją Merkury / Uran 3 lutego i koniunkcją Merkury / Słońce 4 lutego, nowe idee i olśnienia moga jak błyskawice oświecać naszą świadomość, niektóre nasze dotychczasowe koncepcje stawiać na głowie i gruntownie rewolucjonizować.

Komu wtedy nic do głowy nie przyjdzie, ten będzie musiał dłużej na taka okazję poczekać. Kto jednak byłby nadto pochopny, temu 5 lutego, podczas kwadratury Wenus / Pluton, przynajmniej w sprawach miłosnych wybije godzina prawdy.

[...]

na górę