ASTROLOGIA

2005-07-04 Kałuski Bogusław
Horoskop i astrologia - informacja, interpretacja, porada i pomoc

Aby działać skutecznie, trzeba zdawać sobie sprawę z zasobów własnych, a także z tego, co jest w naszym otoczeniu, a więc z zasobów otoczenia.  W naszym otoczeniu są ludzie, rzeczy oraz informacje.
                         
Gdy przychodzimy do lekarza, to informujemy go o swoich dolegliwościach i w odpowiedzi otrzymujemy:
- informacje
- interpretacje tych informacji
- poradę, co zrobić w tej sytuacji
- pomoc w realizacji zaleceń

Podobnie jest, gdy przychodzimy do astrologa. Klient zwykle informuje o swoich odczuciach i stawia pytania. Poniższa tabela pokazuje podobieństwa takiej sytuacji, a także pokazuje, czym od siebie się różnią: informacja, interpretacja, porada i wreszcie pomoc w realizacji zaleceń.

Zobaczymy, że pierwotna „czysta informacja” jest wyrażona w języku fachowym i wymaga interpretacji.

Sama „interpretacja” też wymaga rozwinięcia w postaci „porady”, czyli sensownych dyrektyw do działania.

„Porada” zwykle jest dobra, lecz będzie nam w życiu smakować jeszcze lepiej, gdy ją zamienimy na „działania”.

Wprawdzie mówi się, że „lekarze prowadzą pacjentów” lecz przecież to pacjenci łykają tabletki, a ich życie, choć będzie uratowane, gdy wyjdą z pogotowia, to jednak będzie prawdziwie odmienione, gdy wezmą się za siebie.

Oczekiwania klientów wobec astrologów powinny być takie same, jak wobec lekarzy. I lekarz i pacjent muszą wykonać swoje zadania. To zaś zawsze dzieje się w dłuższym czasie i zwykle wymaga trwałej zmiany trybu życia. Bo przecież należy porzucić metody, które nie przynoszą pożądanych efektów i wprowadzić takie, które uprawdopodobniają osiągnięcie celów. Chyba, że ktoś już poznał prawdę, dorobił się i nie chce zmieniać swego stanu. Chyba, że ktoś już jest szczęśliwy.

Przykłady terminologii astrologicznej i medycznej (to nie są równoważniki).

 

  medycyna astrologia
informacja Wysoki cholesterol Tranzytująca planeta A do planety B w domu C
interpretacja informacji Obniżenie wydolności układu krążenia Okres wzrostu w obszarze kontaktów partnerskich
porada Należy zmienić dietę, wprowadzić więcej ruchu Aby ożywienie było skuteczne, trzeba przejść od oglądania przez szybę do czynów. Bo nie odmawia się, gdy los prosi do tańca! A zmiana we własnym działaniu powinna być trwała, jeżeli chcemy aby efekty pozostały przy nas dłużej niż rok.
działania Działania mogą mieć formę jednorazowej wizyty lub regularnych spotkań. Działania mogą mieć formę jednorazowej wizyty lub regularnych spotkań.
  Lekarz proponuje leki, dietę i zakres aktywności fizycznej Astrolog podaje daty i wskazuje klientowi, jak można wykorzystać ten czas.
  Pacjent zażywa leki, na stałe stosuje zmieniony sposób odzywiania się, prowadzi aktywniejszy fizycznie tryb życia Klient opisuje swoje cele w obszarze relacji partnerskich i działa sprawdzając, czy to, co robi, jest w związku z tym, co oficjalnie  zadeklarował.

 
 
  21.04.2008


 

na górę