ASTROLOGIA

portrety

Horoskopy znanych osób, państw itp.

2014-04-24 Jehle Markus, Kałuski Bogusław tłumaczenie
Mars mobilizuje. Władimir Putin i retrogradujący cykl Marsa 2014

Ze względu na swoją retrogradacyjność Mars porusza się prawie 8 miesięcy tam i z powrotem w znaku Wagi (od 07. grudnia 2013 do 26. lipca 2014). W tym okresie stopnie od 27,5 do 9 w okresie od 26. grudnia 2013 do 30 lipca 2014 będą tranzytowane w sumie trzykrotnie. Osoby z planetami radixowymi w tym obszarze będą przez tranzytującego Marsa w pewnym sensie zmobilizowane [uruchmione, uczynione mobilnymi]. Jedną z nich jest rosyjski prezydent Władymir Putin, w którego horoskopie, w podanych stopnich znaku Wagi, znajdują się: Słońce, Saturn, Merkury i Neptun.

Ważnym jest przede wszystkim to, aby zrozumieć, jakie podstawy (radix) są aktywowane przez ten tranzyt Marsa.

Zauważmy najpierw, że obecne jest życzenie dźwigania ogólnospołecznej [całościowej] odpowiedzialności (Słońce koniunkcja Saturn w końcu domu 11., ewentualnie na szczycie domu 12.) oraz zabezpieczenia [zapewnienia] sobie na dłuższą metę możliwie wpływowej pozycji (władca MC, tj. Słońce w koniunkcji z Saturnem; Pluton na MC). Do tego jest dążone, aby w sprawowaniu władzy nawiązać do starych tradycji i objęty urząd sprawować przez bardzo długi czas.

Z tą konstelacją Putin prawdopodobnie postrzega siebie w tradycji carów i przeżywa to jako swoje osobiste powołanie, aby Rosję sprowadzić z powrotem do dawnej siły i wielkości. Jest przy tym bardzo zręczny w maskowaniu swoich prawdziwych zamiarów i w operowaniu za kulisami (Merkury koniunkcja Neptun w domu 12.; Merkury jako drugi władca domu 8.). Najlepsze warunki nie tylko dla działań typu służb tajnych, ale również dla wszystkich form komunikacji oraz interesów, w których chodzi o dyplomatyczną sprawność (Waga) jak też zachowanie dyskrecji (Neptun, dom 12.).

Jako że Uran tworzy kwadraturę do czterech planet w Wadze, Putin jest człowiekiem do głębi sprzecznym i nieobliczalnym, co rusz przysparzającym niespodzianek oraz będącym w stanie [pozwalającym sobie] szybko zmieniać cele i przekonania (Uran w domu 9.). Swym sposobem występowania przekazuje wprawdzie wrażenie zdecydowanego „wszystko albo nic”, jednak ze swej istoty jest raczej typem „to i to” (Słońce w Wadze). W tym nie jest niepodobny do byłego kanclerza Schroedera (również Ascendent Skorpiona, z Księżycem w Wadze w domu 11.).

Jednak Putin ma dodatkowo do pokonania projekcje ojca jak też tematy samooceny i wyobcowania (koniunkcja Słońce / Saturn w kwadraturze do Urana).

Wszystkie te podstawowe uposażenia [skłonności, uzdolnienia] są teraz aktywizowane przez tranzytującego Marsa. Do tego dochodzi Saturnowy tranzyt w domu 1. w kwadraturze do Plutona na MC i w opozycji do Jowisza w domu 7.

To więc żaden cud, że się ten człowiek wywołuje na swój temat najprzeróżniejsze wypowiedzi. Region Morza Czarnego odgrywa przy tym decydującą rolę, poczynając od Olimpiady Zimowej po kryzys krymski.

[B.K.: Jeżeli ktoś ma program  z astrokartografią, warto zobaczyć także inne linie]

Co bowiem ciekawe, astrokartograficzna linia Putonowskiego MC i Plutona przebiega dokładnie przez Półwysep Krymski i czyni go miejscem, gdzie dla Putina pytanie o władzę stawia się w szczególnej mierze. Jako że:
- ta linia przebiega także przez Wschód Ukrainy,
- jak również wzdłuż wybrzeża Syrii
- i że retrogradacyjny cykl Marsa dopiero na Wielkanoc i Zielone Świątki osiągnie swoje maxima w napięciowych apektach do Plutona i Urana (mundalnie),
obecnie (stan 03.04.2014) nie ma widoków na odprężenie.

Władymir Putin chce dla siebie i swego kraju, obecnie całą siła, zdobyć respekt i uznanie, osiaga jednak być może coś przeciwnego (tranzyt Saturna w 1. domu w kwadraturze do radixowego Plutona na MC). Dopiero gdy jesienią tranzytujący Saturn ponownie aktywizuje w radixie Putina kwadraturę Jowisz / Pluton, będzie się mogło uwyraźnić, jak dalece będą się opłacały jego akcje.

Nie jest do wykluczenia, że Putin, rozogniony retrogradacyjnym cyklem Marsa, zbyt mocno wyzwał swoje „szczęście”. Mars mobilizuje, lecz czasem za bardzo.
 

Publikacja na podstawie Meridian, Mai / Juni 2014.
za uprzejmą zgodą Markusa Jehle

Rysunki horoskopów pochodzą z Merisiana oraz z programu Bogdana Krusińskiego - zob.  program astrologiczny URANIA  http://www.astrologia.pl/urania.html

* * *

Także Claude Weiss stara się ratować polityczny honor zachodnich astrologów:

Claude Weiss
04.03.2014
Ukraine: Versuchte Befreiung im Schatten des Grossen Bruders
http://www.astrologieheute.ch/index.aspx?mySite=Artikel&ArtNr=1697

14.04.2014
Die Mondfinsternis und die April-Konstellationen des Jahres 2014 ( 14.04.2014)
http://www.astrologieheute.ch/index.aspx?mySite=Artikel&ArtNr=1718

na górę